Box Chain Making Machine
Providing you the best range of box chain making machine, ball chain making machine and rava chain making machine with effective & timely delivery.
Approx. Price: Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 240V |
| Usage/ Application | Jewelry Making Machine |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
| Operation Type | Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
We are engaged in offering a wide range of Box Chain Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Ball Chain Making Machine
Approx. Price: Rs 1,70,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Power | 1 HP |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Oil Tank | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of Ball Chain Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 2,25,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 5 HP |
| Oil Tank | Yes |
| Production Capacity | 380gm/hr |
| Size/Dimension | 3800mm x 3000mm x 1400mm |
| Weight | 200 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Phase Type | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
We are engaged in offering a wide range of Box Chain Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Rava Chain Making Machine
Approx. Price: Rs 75,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Oil Tank | Yes |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 10kV |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of Rava Chain Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.