Gold Chain Making Machine
Leading Manufacturer of gold chain making machine and high speed topcut chain machine from Agra.
Gold Chain Making Machine
Approx. Price: Rs 28,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Oil Tank | No |
| Type | Gold Chain Making Machine |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of Gold Chain Making Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
High Speed Topcut Chain Machine
Approx. Price: Rs 2,40,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Operation Type | Automatic |
| Wire Diameter | 0.18 mm |
| Production Capacity | 3 m/min |
| Material | Stainless Steel |
| Chain Type | Anchor Chain, Curb Chain |
| Oil Tank | Yes |
| Power Consumption | 0.5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering high speed top cut machine a wide range of Automatic Anchor Chain Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.