Soldering Machine
Providing you the best range of hydromax soldering machine with effective & timely delivery.
Hydromax Soldering Machine
Approx. Price: Rs 26,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Usage/ Application | Jewelry Making Machine |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 380V |
| Motor Power | 22kW |
| Frequency | 50Hz |
| Size | 5000x3000x1800mm |
We are engaged in offering a wide range of Hydromax Soldering Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Hydromax Soldering Machine
Approx. Price: Rs 37,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Output Current | Greater than 400 A |
| Weight | 38 |
| Input Voltage | 230V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Type | Hydromax Soldering Machine |
In line with clients diverse requirements, we are involved in providing an optimum quality Hydromax Soldering Machine. The provided product is carried out under the supervision of our experts. The offered product is highly acknowledged by our clients owing to its high sustainability and cost effective features.