Ball Chain Making Machine
Our product range includes a wide range of ball chain machine.
Approx. Price: Rs 1,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Operation Type | Automatic |
| Power | 1 HP |
| Ball Diameter | 0.8 mm |
| Production Capacity | 12 m/min |
| Material | Die Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Wire Diameter | 0.25 mm |
| Oil Tank | Yes |
| Power Consumption | 1 kW |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of Ball Chain Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.